Toulon Table Lamp-Blue
- We Accept Klarna
The stylish Toulon by AERIN adds an organic element to any room with inspiration from coral or volcanic surfaces conveyed by diverse glazed ceramic textures. A ribbed band provides added texture to the illuminating sculpture, finished with solid brass hardware and a classic linen shade.
| Height | 69.2cm |
| Width | 43.2cm |
| Base | 13.3cm Round |
| Socket | E27 Keyless w/ Line Switch |
| Wattage | 60 A |
| IP Rating | IP20 Class II |
| Shade Details | 33cm x 43.2cm x 34.3cm |
| Weight | 7.7 kg |
Estimated delivery: 7–10 working days.
Some items may take a little longer depending on supplier availability.
For full delivery details, please view our Delivery Information page.