Cannes Table Lamp-Clear Glass
- We Accept Klarna
The timeless yet contemporary Cannes by AERIN conveys a natural feel with its organic, imperfect shape. The irregular lines provide an instant focal point for any living room, while the ample linen shade casts a soft light appropriate for a study as well.
| Height | 78.8cm |
| Width | 43.2cm |
| Base | 21cm Decorative |
| Socket | E27 Keyless w/ Line Switch |
| Wattage | 100 A |
| IP Rating | IP20 Class II |
| Shade Details | 43.2cm x 43.2cm x 31.8cm |
| Weight | 5.9 kg |
Estimated delivery: 7–10 working days.
Some items may take a little longer depending on supplier availability.
For full delivery details, please view our Delivery Information page.